Iskolánk alapítványa az Öttevény Község Iskolájáért Közalapítvány.
Adószáma: 18535576-1-08

Az Öttevény Község Iskolájáért Közalapítvány célja az öttevényi általános iskolai diákok egyéni és közösségi aktivitásának támogatása, a gyerekek valós érdekeinek védelme, erkölcsi fejlődésük előmozdítása, a cselekvési lehetőségek feltételeinek bővítése.

A közalapítvány ezen célok megvalósítását szem előtt tartva, 2022-ben egy videókamera és hozzátartozó állvány megvásárlásával az iskola oktatástechnikai állományának fejlesztéséhez járult hozzá. A tanulók kulturális és művészeti nevelését szem előtt tartva a szeptemberi Népmese napjára egy interaktív gyermekelőadás bemutatását finanszírozta. Ezen kívül hagyományosan támogatta az Ifjúsági Filharmóniabérlet vásárlását, mellyel tanulóink 3 alkalommal a komolyzene birodalmába barangolhatnak.

Alapítványunk a tanév végén emléktárggyal ismerte el tehetséges tanulóink év közben végzett munkáját.

2023 évben a jégnapra való utazást támogatta az alapítvány és a Koszorúcskán gyűjtött szülői adományhoz csatlakozva az udvarra 2 pad vásárlásával járult hozzá a tanulók közösségi életének kulturált eltöltéséhez. Ebben az évben is finanszírozta a Népmese napi előadást és támogatta a Filharmónia bérlet vásárlását.

Köszönjük a szülők eddigi támogatását, befizetéseit!

Kérjük továbbra is támogassák alapítványunkat, hogy mind több programot, oktatási vagy szabadidő hasznos eltöltését segítő eszközt tudjunk biztosítani tanulóinknak!

Margittayné Halász Anita             Pokornyiné Tóth Katalin                     Ott-Csonka Krisztina
kuratóriumi elnök                          kuratóriumi tag                                    kuratóriumi tag