2018/2019. TANÉV

Csókakői kirándulás

Október 5-én a Vár projekt keretében Csókaköre kirándult az egész iskola. A vár megmászása után kirándulásunkat a Gajyvölgyi tájcentrum felkeresésével folytattuk. A felsősök felkeresték a kilátót, az alsósok a patak mentén túráztak. Sok élménnyel lettek diákjaink gazdagabbak.

Állatok Világnapja

Október 4.re, az állatok világnapjára fotópályázatot hirdettünk. Nagyon ügyes pálkyaművek születtek, nehéz volt a zsűri helyzete.

Díjazottak:

1. hely: Lipót Rebeka

2. hely: Nyerges Anna

3. hely: Kónya Virág

Különdíj: Kőváry Angelika

Gratulálunk és köszönjük a többi  résztvevőnek is a munkáját!

Bakonyi túra

Az idei évben először szerveztünk hétvégi túrát, ahová szeretettel vártuk a szülőket, családokat. A 4 km-es túra a Cuha patak völgyében nagyon jó hangulatban telt. A könnyű gyaloglás, a patakon való izgalmas átkelések és a szalonnasütés mindenkinek kellemes kikapcsolódás volt.

Papírgyűjtés

Az idén is nagy sikerrel rendeztük meg az őszi papírgyűjtésünket. Összesen több mint 6 tonna papír gyűlt össze. A pénzből az informatika terembe fülhallgatókat veszünk és a különböző tanév közbeni programok díjazására, rendezésére költünk.

Eredmény:

4. o 1319 kg
7.o 1070 kg
5.o 927 kg
3. o 766 kg
2.o 729 kg
6.o 608 kg
1.b 450 kg
8.o 425 kg
1.a 355 kg

Autómentes nap

Az idei évben is felhívással fordultunk a gyerekekhez, hogy az autómentes napon jöjjenek gyalog vagy kerékpárral iskolába és a szüleiket  is  győzzék meg, hogy hagyják otthon az autót, tömegközlekedést válasszanak.

Fecskeavató

Az idei tanévben is hagyományainkhoz hűen megrendeztük az elsősök iskolába fogadását, a Fecskeavatót.
A nyolcadik osztályosok fát ültettek az elősökkel és utána közös kézműves foglalkozáson segítettek a kicsiknek a bütykölésben.

ÖKOISKOLA

A 2010/2011-es tanévben döntött az Öttevényi Általános Iskola tantestülete és diákönkormányzata a fenntartó támogatásával és egyetértésével, hogy pályázik az "ÖKO" Iskola címre.

Legfontosabb célunk, hogy tanulóinkban kialakuljon az ember és a környezet elemeinek és folyamatainak védelme és a fenntartható fejlődés biztosítása. Szeretnénk kialakítani munkánk során a személyes felelősségen alapuló környezetkímélő magatartást. Programjainkon az iskola valamennyi tanulója részt vesz. Kiemelten fontosnak tartjuk a környezettudatos és az egészséges életmódra nevelés megvalósítását.Öttevény község az elsők között csatlakozott a szelektív hulladékgyűjtő programhoz. A faluban több helyen szelektív hulladékgyűjtő szigetek vannak, az Európai Uniós szabványnak megfelelő, modern hulladékudvar kiépítése és átadása is megtörtént. Így tanulóink közvetlenül is találkozhatnak családon belül a háztartási szelektív hulladékgyűjtéssel és a tudatos környezetkímélő életmóddal. Ehhez a programhoz csatlakozva, "Hulladék-suli" címmel a technika tantárgy keretein belül ismerkednek gyerekeink a korszerű hulladékgyűjtés alapfogalmaival, hulladékok történelmével, származásával, a háztartási hulladék fogalmával, a komposztálható anyagokkal és a veszélyes hulladékok meghatározásával, a hulladékok újrahasznosításával.

Iskolánkban évente kétszer, ősszel és tavasszal papírgyűjtést szervezünk. Iskolánkban kihelyezett elemgyűjtő is található, melyet a gyerekek tudatosan használnak.

Minden évben projektnap keretében emlékezünk meg a Madarak és fák napjáról. Szintén hagyomány iskolánk évente megrendezi az egészségneveléshez kapcsolódó projektnapot, melyet a tanév utolsó hetében tartunk.

Hagyomány iskolánkban  az őszi túra, melyen célunk a természet megismerése, a környezetben való viselkedés szabályainak elsajátítása.

Projektnap keretében emlékezünk meg a Föld Napjáról is.

2017/2018 TANÉV

Fenntarthatóségi témahét

Az idei évben is egyik projekthetünk a Fenntarthatóségi témahét volt. A 8. osztályosok a háztartásokat vízsgálták az fenntarthatóság jegyében. Plakátokat készítettek a háztartásunk lehetséges energiaellátási módjairól. Egy  energiatakarékos lakás makett is készült az egyik csoport jóvoltából.

oko82

oko83