Tisztelt Szülő/Törvényes Gondviselő!

Az alábbiakban az általános iskolai beiratkozással kapcsolatban tájékoztatjuk Önöket.

A tanköteles tanulók beíratása a 2024/25-ös tanévre

1. április 18.-19. (csütörtök-péntek) 8:00-19 óráig SZEMÉLYESEN történik az iskolánkban.

Az általános iskola első évfolyamára történő előzetes regisztráció elektronikus, online formájára a 2024. március 27-től (szerda) van lehetőség a KRÉTA rendszer felületén keresztül:

Útmutató a felület használatához: Kréta útmutató az előzetes regisztrációhoz

Amennyiben az idősebb gyermekhez kapott, érvényes gondviselői jogosultsággal lépett be, a rendszer az idősebb gyermek személyes adatait jeleníti meg a felületen! Kérjük, ezt módosítsa a beiratkozással érintett gyermek adataira!

Ezen a felületen előzetesen beküldhetik gyermekük adatait az intézmény részére. Ezáltal jelentősen könnyebbé és gyorsabbá válik az ügyintézés a későbbi személyes beiratkozás során. Itt van lehetőség annak megjelölésére, hogy az intézménybe körzetes vagy nem körzetes tanulóként történik-e a jelentkezés. A felületen nyilatkoznia kell arról is, hogy életvitelszerűen azon a címen lakik-e, melyet megadott.

Fontos: az előzetes regisztráció nem helyettesíti a személyes megjelenést, azonban jelentősen egyszerűsíti, gyorsítja az ügyintézést. Előzetes regisztráció esetén is kizárólag személyesen van lehetősége beíratni a gyermeket.

A szülő csak egy általános iskolába nyújthatja be a gyermeke jelentkezését.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• a gyermek és a szülő nevére kiállított személyazonosságot igazoló igazolvány,
  • a gyermek és a szülő lakcímkártyája,
  • gyermek TAJ kártyája
  • NEK azonosító
  • amennyiben gyermeke részt vett szakértői vizsgálaton, akkor az erről készült szakvélemény,
  • amennyiben vannak nyilatkozatok (idegen nyelv, etika/hit-és erkölcstan, napközi, életvitelszerű ott lakás, törvényes képviselet)

Az elektronikus diákigazolvány igénylés miatt a leendő 1. osztályos tanulók részére az okmányirodában fényképes NEK azonosítót kell készíttetni. A NEK azonosító elkészítésének feltétele a gyermek személyi azonosítására alkalmas okmány (személyi igazolvány, útlevél). Amennyiben nincs a gyermeknek ilyen okmánya, ezt el lehet intézni a NEK azonosítóval egyidejűleg is. Ebben az esetben az igénylésnél mindkét szülő jelenléte szükséges.

Kérem, a beíratásig ezt elintézni szíveskedjenek.

Abban az esetben, ha gyermek fokozott kockázatú allergiás betegséggel diagnosztizált, kérjük már a beiratkozásnál tájékoztassa intézményünket fokozott figyelmet igénylő egészségi állapotáról és a megteendő sürgősségi intézkedésekről.

A beiratkozási eljárás során Önnek nyilatkoznia kell arról, hogy gyermeke számára hit- és erkölcstan vagy etika órát választja. A hit- és erkölcstan tantárgy választása esetén meg kell jelölnie, hogy melyik egyház hit- és erkölcstan oktatásának megszervezését kéri majd gyermeke számára. Az iskola a hit- és erkölcstanoktatással kapcsolatos, az egyházaktól kapott információkat feltünteti a honlapján. (Hitoktatás)

A beiratkozáshoz szükséges adatok megadása kapcsán Ön segítséget kérhet a gyermeke óvodájától – óvoda OM azonosítója, gyermekük oktatási azonosítója tekintetében.

Margittayné Halász Anita

Tisztelt Szülők!

Értesítem Önöket, hogy az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozás időpontja 2024. április 18-19.

A beiratkozásról, az erről szóló döntés és a jogorvoslat benyújtásának határidejéről a Győri Tankerületi Központ közleménye ITT elérhető.

Margittayné Halász Anita